Top sylwetka po ciąży?! Sport dla mamy i jej baby.

IMG_3563

Nie tylko baby już jest, niestety brzuch także pozostał. Po ciąży znów w formie? To nie jest takie proste, nie ma się czasu i wiele mam nie chce się na dłużej rozstać z niemowlęciem. Ale to już przeszłość, dużo Fitnessklubów odkryło nowe możliwości dla mam: Kangatrening (z Austrii),fitdankbaby (z Niemiec) czy Buggyfit z USA (jogging z wózkiem). W zachodniej europie czy Ameryce to już widok codzienny, ze mama biegnie z dzieckiem jadącym na rowerze.

Kursy MAMA-BABY organizowane są tak aby mama i niemowlę aktywnie uczestniczyło w ćwiczeniach.

KANGATRENING : został wynaleziony przez Austriaczkę Nicole Pascher byłą tancerkę i mamę trójki dzieci. Podczas tego treningu nosi się dziecko na plecach lub brzuchu w odpowiednich chustach lub nosidełkach. Trenerka pomaga odpowiednio umieścić dziecko w chuście, żeby zarówno dziecko jak i mama miały ze sportu przyjemność☺ Celem treningu jest wzmocnić dno miednicy, mięśnie brzucha, ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłową postawę ciała podczas treningu jak i przy noszeniu niemowlęcia. W ofercie są 8 -tygodniowe kursy, odpowiednie DVD, można też wyszukać coś w internecie.
Trening zaczyna się najczęściej ćwiczeniami dna miednicy, i trwa tak długo jak niemowlęta są w dobrym humorze. Po czym już w chuście na mamy brzuchu tańczy się do rytmów salsy lub muzyki pop.

Bildschirmfoto 2015-08-09 um 22.50.07zdjecie pochodzi z nieznangeo zrodla w internecie

FITDANKBABY (wysportowana dzięki niemowlęciu) to trening nie tylko dla mamy, niemowlę jest tu także aktywne. Im ciężej, tym bardziej musi się mama zaangażować fizycznie. Ten rodzaj treningu jest relatywnie nowy w Niemczech i z myślą głównie o niemowlętach między 3 a 7 miesiącem życia. Dla starszych niemowląt (od 7 do 12 miesiąca życia) został opracowany FITDANKBABY-MAXI trening, specjalnie także dla mam, które są już w lepszej formie. Poza treningiem dla mamy są tu specjalne ćwiczenia dla niemowląt, pomagające dzieciom w prawidłowym rozwoju, Przede wszystkim pomagające wzmocnić więź MAMA-Dziecko! Mamy trenują tu przede wszystkim: brzuch uda i pupę (BAUCH-BEINE-PO) oraz plecy i kręgosłup.
Taki kurs trwa około 75 minut i zaczyna się piosenką na powitanie, którą wszyscy wspólnie śpiewają. Rozgrzewka stawów, rozciąganie skróconych mięśni i aerobic z dzieckiem w chuście na brzuchu to przyjemność także dla malucha.

IMG_3482

BUGGYFIT ta amerykańska metoda dotarła dopiero nie dawno do europy, w Niemczech od około 2009 jest dopiero znana. Jest to metoda dla tych którzy chętnie spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. Ten rodzaj kursów oferowane są najczęściej w parkach miejskich (np. W Nowym Jorku w Central Park). Trening to mieszanka z wytrzymałości i siły, wzmacnianie mięśni pleców i rozciąganie. Dziecko w tym czasie spędza czas w swoim wózku i najczęściej się wszystkiemu przygląda. Dobra zabawa dla dwojga. Kurs jest wskazany dopiero 8 do 10 tygodni (przy cesarskim cięciu po 12 tygodniach) po porodzie. Grupa uczestników nie powinna przekraczać 10 kobiet. W Niemczech można wykupić na siłowniach karnety na 6, 10 lub 12 miesięcy niektóre kursy są nawet dotowane przez kasy chorych!

Ostatni kurs który chciałam wymienić jest LAUFMAMALAUF (biegaj mama biegaj) i odbywa siąę także na świeżym powietrzu, w parku, placu zabaw lecie itd. Kurs trwa około 60 minut i użyte do tego są ławki w parku, schody, pagórki, drabinki do wspinania itp. Rozciąganie, ćwiczenia brzucha, pleców, miednicy to główny cel. Trening odbywa się przy każdej pogodzie i o każdej porze roku, ćwiczenia są naturalnie odpowiednio dopasowane do różnych pór roku i temperatury powietrza. Trenerki najczęściej są trenerkami sportu, fizjoterapeutkami czy położnymi, które również mają tą wspaniała role jak Ty: BYĆ MAMĄ!

IMG_3633 IMG_3753

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s