Najlepsze prezenty na 2-gie urodzinki

 

Nie jest łatwo znaleźć interesujący prezent dla dwulatka, dużo zabawek nadaje się dopiero od 3 ego roku życia. Mam parę pomysłów na prezenty dla dwulatków.

Dwulatki rozwijają się motorycznie i ruchowo bardzo szybko i są coraz bardziej pewne w każdym ruchu. Palce są coraz szybsze i dokładniejsze. Koordynacja oko/ręka jest już bardzo dobrze rozwinięta tak samo jak kreatywność, gra coraz większą rolę.

Mamy tu możliwość sprezentowania farbek, którymi maluje się palcami, knetę/ciastolinę czy grube mazaki, pamiętajmy jednak, aby były to produkty testowane ekologicznie, z naturalnymi barwnikami.

Inne lubiane przez dzieci zabawki to klocki DUPLO lub PLAYMobile123, z myślą o dzieciach od 18 miesiąca życia. Wybór Lego Duplo jest duży, od klocków przez zwierzęta po pojazdy czy pociągi. W ofercie Playmobile 123 są pojazdy, gospodarstwa domowe, ZOO, Arka Noego, szpital czy zamek rycerski.

playmobil-1-2-3-ferme-transportable-6778-contenu

Plecak dziecięcy to praktyczna rzecz, można kupić w formie ulubionych zwierząt czy figur z bajek.

Trochę większy wydatek, ale bardzo absorbująca rzecz to kuchnia dziecięca, do tego można dokupić przeróżne artykuły spożywcze. Od dwóch lat dzieci zaczynają się bawić w różne role, więc warto zaproponować dziecku np. walizkę lekarski, czy plastikowe narzędzia.

kuchnie-zabawki-dla-dzieci-9

Kuchnia dziecięca

Drewniane lokomotywy to nie tylko radość dla dziecka, także dla tatusiów. Wzmacnia w każdym razie wieź dziecko tata poprzez wspólne zainteresowanie!!

eichhorn-drewniana-kolejka-lokomotywa-81-elem-tory-plan-budowy

Gumowe zwierzaki do skakania to nie tylko wiele radości, ale również trening na równowagi i koordynacji.

jelonki

Piłki z materiału lub gąbki wspomagają koncentrację, motorykę dziecka i nie psują podczas zabawy innych przedmiotów stojących w domu.

Jeżeli dziecko lubi z dorosłymi grać w różne gry, to warto poszukać gier, które są dostępne w sklepach już od 1-szego roku życia. Taka gra, moim zdaniem, to bardzo dobry prezent na Wigilię gdzie cała rodzina może uczestniczyć w zabawie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s