Na co zwracać uwagę przy szukanu niani

Znaleźć dobra opiekunkę do dziecka niestety nie jest takie proste. A nawet, jeżeli już znaleźliśmy to musimy na pewne rzeczy zwrócić uwagę, na jakie? Zebrane informacje znajdziecie w poniższym artykule.
Nianię można najczęściej znaleźć przez internet albo z polecenia, warto tu zapytać o inne referencje. Należy zorientować się także, jakie panują ceny za godzinę (1h kosztuje średnio od 6 do 10 zł.), za jedno dziecko lub dwoje, w zależności od wieku dzieci oraz czy poza opieka oczekuje się jeszcze innych dodatkowych prac w domu np. jak ugotowanie obiadu czy prasowanie. Jakie plany zawodowe ma opiekunka, jeżeli jest to osoba młoda. Jak daleko mieszka, trzeba liczyć się z opóźnieniami? Jaki zasób słów posiada niania, mam na myśli wulgaryzmy, bo to także od niej będzie się uczyło dziecko mówić. Nie widzę nic złego w prośbie o zaświadczenie o zdrowiu niani. Jeżeli poszukujemy przez agencję pośrednictwa opiekunek to takie formalności są załatwiane w agencji i nie musimy się martwić, kosztuje to, co prawda trochę drożej, ale może warto.
Warto przy pierwszej rozmowie mieć osobę zaufaną, a najlepiej i doświadczoną, może to być np. babcia. Przez pierwszy okres, np. przez parę tygodni, polecane jest, aby mama była obecna, aż do momentu, kiedy dzieci nową osobę zaakceptują i mama będzie przekonana, że to właśnie ta pani jest właściwą osobą dla ich dzieci. Następny krok to obserwacja dzieci, jak reagują na nianię, maja problemy z zasypianiem, jedzeniem..
Warto porównać różne portale internetowe jak np.
http: Praca/opiekunk.pl
http: opiekuj.pl
http:  moja niania.pl

Ubezpieczenie
Jeżeli zatrudniamy emerytkę czy studentkę to nie ma problemu, ale jeżeli pani jest bezrobotna i przebywa u nas więcej godzin warto pomyśleć nad ubezpieczeniem. Większość opiekunów pracuje na parę godzin nie podając do urzędu informacji o dodatkowym zarobku. Ale jeżeli zatrudniamy kogoś na prawie 8h to należy to przemyśleć.

Niania potrzebna od zaraz
Są różne powody dlaczego chcemy mieć nianie, wracamy do pracy, potrzebujemy parę godzin dla siebie, obojętnie, ale dajmy sobie czas na poszukanie niani. Nie róbmy ani sobie ani dzieciom stresu. Jeżeli chcemy coś zmienić po prostu zaplanujmy to już wcześniej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s