Jak rozstać się z dzieckiem w przedszkolu

 

Jeżeli dziecko zostając w przedszkolu płacze, a rodzicom nie pozostaje nic innego jak z drżącym sercem iść do pracy, to trzeba coś zmienić. Eksperci doradzają jak to zrobić i co się za tym może kryć.

 

Mutter holt freudig ihr Kind von Kinderkirppe ab

Wiele dzieci żegna się z rodzicami ze łzami w oczach, obejmuje mamę lub tatę i nie chce po prostu zostać. Ten problem miałam ja również kosztowało to łzy nie tylko mojego syna, ale i moje. Każda mama będzie się zastanawiać w tym momencie nad innymi możliwościami opieki nad dziećmi.

Zmiany są częścią życia wie to każdy, dzieci tak samo tego doświadczają, nie jest to niczym złym. Jedni obchodzą się z tym lepiej drudzy gorzej. Jedno jest pewne rodzice powinni pomoc dziecku przyzwyczaić się do przedszkola. Może to trwać parę dni, albo i nawet paru tygodni.

Początek wygląda zawsze tak samo, tak długo jak mama jest w przedszkolu to jest wszystko dobrze, ale jak jej nie ma to koniec.

FullSizeRender-50

O czym należy pamiętać, łzy i trochę niepewności, jakie ma dziecko zostając same w przedszkolu to normalne. Rodzice powinni zasygnalizować dziecku, że razem damy radę tę rozłąkę wytrzymać. Pluszowa przytulanka, albo nowy przyjaciel w przedszkolu, pokazanie dziecku na zegarku godziny o której się je odbierzemy (należy koniecznie przyjść punktualnie albo nawet wcześniej) może pomóc zapomnieć na parę godzin o rodzicach. Także dzieci, które już dłużej są w przedszkolu, mają czasami problem z pozostaniem w przedszkolu, powodem może być np. kłótnia z rówieśnikami poprzedniego dnia.

Należy razem z dzieckiem poszukać rozwiązania problemu

Rodzice często wyczuwają najczęściej jak coś jest nie tak z ich dzieckiem. Problemy z rozstaniem z rodzicami to jedno, ale jeżeli dziecko robi się agresywne, albo nie bierze udziału we wspólnych zabawach, jest smutne, ma bóle brzuszka przed pójściem do przedszkola, brak apetytu itd. to należy jak najszybciej porozmawiać z opiekunką w przedszkolu. Jeżeli opiekunka nic szczególnego nie zauważyła, należy poszukać pomocy gdzieś indziej. Nie zostawiać dziecka samego z problemem.

Inne powody, jakie mogą wpływać na zachowanie dziecka, to to zmiany w domu, kłótnie rodziców, przeprowadzka, narodziny rodzeństwa.. Także w tych przypadkach rodzice powinni zainteresować się jak pomóc dziecku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s