Jak wywołać naturalnym sposobem poród?

 

Jest to w ogóle możliwe? Brzuch już zaczyna przeszkadzać i termin porodu się zbliża albo już minął, co robić?

file.brzuch-ciaza

więcej na dzieci.pl

Nie jesteście same z tym problemem, mój syn urodził się prawie 10 dni po terminie i to do tego poród musiał być wywołany.. W Niemczech przeprowadzono w 2011 roku badania w których stwierdzono, że ciąża, u prawie 37% kobiet, przedłuża się poza wyznaczony termin. Ale z drugiej strony, dłużej niż 42 tygodnie, ciąża trwa tylko u 0.61% kobiet. Trochę cierpliwości a prędzej czy później musi się to wydarzyć – PORÓD, który u każdej kobiety trwa trochę dłużej lub krócej.

SEX i stymulacja brodawek; mężczyźni już się cieszą!

Sex to najczęstsza porada na przyspieszenie porodu. Męska sperma zawiera prostacyklinę, która może wywołać skurcze. Jednak badania w 2006 pokazały, że jest to metoda która w nieznacznym stopniu przyspiesza poród. Ale spróbować warto ☺

Stymulacja brodawek. Ma pomóc w stymulacji szyjki macicy i jest w 100% nieszkodliwa. Można stymulować piersi parę minut samemu albo z partnerem lub przy pomocy elektrycznej pompki, co może także równocześnie przygotować brodawki do karmienia noworodka!

Wywoływanie przez Ginekologa.

Lekarz masuje szyjkę macicy palcem, próbując otworzyć jej kanał i oddzielić dolną część pęcherza płodowego od ściany macicy. Zadaniem masażu szyjki jest zmiękczenie i rozluźnienie szyjki oraz uelastycznienie i rozciągnięcie mięśni macicy.

Położne mają też swoje sposoby.

Jedna z nich jest –Akupunktura, niestety nie ma dokładnych badań co do tej metody, jednakże 70% z tych kobiet które otrzymały akupunkturę, poród nie musiał być przez lekarzy wywoływany.

Innym sposobem jest olej z goździków. Tampon zostaje namoczony w rozcieńczonym oleju goździkowym zmieszanym dodatkowo z migdałowym lub słonecznikowym olejem. Taki tampon nosi się około 1h i powtarza się tę czynność po około 6h. W szpitalu Marienhospital w Euskirchen między 2001 i 2003 wywoływano w ten sposób porody i stwierdzono, że w 58% kobiet tampon wywoływał skurcze. Ale UWAGA! Taka mieszankę powinno się najpierw przetestować na skórze, aby nie doszło do uczulenia. Oleje goździkowe są różne, takich zapachowych do pachnących świeczek nie wolno używać. Proszę najlepiej zapytać w aptece i skonsultować z położną!

Jest jeszcze znana metoda pod nazwa Koktajl z olejku rycynowego, soku brzoskwiniowego i odrobiny koniaku lub innego alkoholu, proszę bardzo uważać! Olej rycynowy jest znany także jako środek na przeczyszczenie! Jego główny składnik – kwas rycynowy nie tylko przyspiesza zmiany w jelitach, ale także wywołuje skurcze. Ma on także negatywne skutki: może prowadzić np. do wymiotów, mieć wpływ na krążenie krwi u dziecka itp.  W sztutgardzkiej klinice dla kobiet stwierdzono, że kobiety, które dostały ten koktajl nie tylko został przyspieszony poród, ale także potrzebowały w czasie porodu mniej środków przeciwbólowych. Jeżeli taki koktajl jest wypity na sali porodowej pod okiem lekarzy i położnych może być nawet pomocny. Ale nie należy próbować tego nigdy na własną rękę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s