O czym nie powinniśmy zapomnieć na urodzinowe party.

Temat Party urodzinowe dla dziecka może być bardzo stresujący albo i nie, wszystko zależy jak zorganizujemy taką imprezę. Najwięcej czasu potrzeba na zaplanowanie gdzie i jak chcemy urodziny wyprawić.

prinzessin-kinder-geburtstag-happyhomeblog035

HappyHome

Tematyczne party są na czasie.

Czasy, kiedy robiło się torty, wieszało serpentyny i balony to już dawno przeszłość. Dziś urodzinowe party to spektakularne, niezapomniane z dużą pompą a nawet czasami kosztowna impreza. Warto porozmawiać z dzieckiem, jaki temat go interesuję, jak ono sobie wyobraża jego urodziny i kogo chciałby zaprosić. Przede wszystkim to party tematyczne i co się z tym wiąże dekoracja, ubiory, a nawet jedzenie musi być pasujące do jednego tematu. Może to być dla chłopców piraci, rycerze, dinozaury czy też figury z aktualnych bajek. Dla dziewczynek odpowiednikiem są księżniczki, konie, wróżki czy tez inne tematy, które dziecko lubi. Ważne jest, aby wszystko kręciło się wokół danego tematu..

Internet, jako nieskończone możliwości.

Szczególnie w internecie znajdziemy wszystko, czego zapragniemy. Duży wybór i nie za duże ceny umożliwiają nam każdego roku zorganizowanie urodzin o innej tematyce, szczególnie polecam stronę have a nice party, gdzie znajdziemy wielki wybór, ale i także inspiracje dla naszej imprezy.

Czego nie powinno zabraknąć

Sztućców, talerzy, i kubków, niezbędne są także papierowe serwety, lampiony czy balony. No i oczywiście muzyka, box, z którego możemy słuchać urodzinowe piosenki. Wszystko to naturalnie, pasujące do tematu. Pokój czy pomieszczenie powinno być kolorowe, przypominające temat urodzin. Inne dekoracje można zamówić, albo wypożyczyć lub zrobić samemu.

O czym należy pamiętać

Jak powinna przebiegać impreza, aby dzieci się nie nudziły, aby wszystkie miło wspominały urodziny. Więc gry, zabawy, potrzebne do tego przyrządy. Dla kreatywnych polecam gry i zabawy także pasujące tematem do dekoracji.

Takie party możemy zorganizować sami lub zlecić innym przejęcie takiego zadania. Wtedy mamy sami trochę przyjemności w party no i oczywiście czas dla dziecka czy też gości.
My organizowaliśmy do około 4 tego toku sami, w domu z pomocą innych mam czy przedszkolanek. Od 5-tego roku życia zlecaliśmy to innym, np. w muzeum, gdzie osoby zajmowały się dziećmi. Była tam możliwość przebrania się za rycerzy, zjedzenia posiłku w jednym z pomieszczeń w muzeum zrobionych na salę rycerską z naturalnie talerzami czy kubkami pochodzącymi z tamtego czasu. W międzyczasie pani z muzeum opowiadała trochę o historii, A więc przyjemne z pożytecznym.

Innym razem urodziny naszego syna odbyły się w drukarni, gdzie dzieci mogły same drukować różne rzeczy na starej ręcznej drukarce. Gdzie również opowiadano jak powstają gazety i jak wynaleziono druk. To wszystko w języku zrozumiałym dla dzieci. Polecam, sama bardzo miło to wspominam.

W następną sobotę temat : Jakie korzyści są tak naprawdę w wychowaniu dwujęzycznym!

Zapraszam do czytania!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s