Jakie pieluszki nadają się najlepiej do pływania?

 

Lato to czas, który spędzamy najczęściej nad wodą, gdzie nie tylko czyhają na nas komary, więcej w artykule jak chronic dzieci przed ukaszeniami komarow. Ale także czas gdzie korzystamy z kąpieli. Co założyć niemowlęciu? Które pieluchy nadają się najbardziej do pływania?

pieluchy do plywania

Rossmann

Mamy do wyboru albo pieluchy do pływania, które można użyć tylko raz, oraz takie, które używa się wielokrotnie i do tego wyglądają jak spodenki do pływania.

Jeżeli chcemy się kąpać z niemowlęciem należy pamiętać o założeniu odpowiednich pieluch do pływania. Bez pieluch nie mogą niemowlęta się w publicznych pływalniach się kąpać, przynajmniej w Niemczech. Także w prywatnych basenach nie wygląda to estetycznie jak woda wokół bobasa zmienia farbę.

Właściwie wszędzie można już kupić specjalne pieluchy do pływania, w różnym rozmiarze Babylove, Babydream, Huggies czy Swimmies. Są to najczęściej jednorazowe pieluchy, które łatwo można zdjąć i zawartość pieluchy pozostaje nienaruszona, w Niemczech kosztują one około od 0,35 do 0,50 Euro.

Wodoszczelne, prawie niemożliwe

Niektóre firmy przekonują nas na opakowaniach napisami takimi jak: pewne zabezpieczenie przed wypłynięciem zawartości czy ochrona podczas zabawy w wodzie dzięki specjalnemu systemowi wchłaniania. Jeżeli ktoś myśli, że pieluchy do pływania są od środka na zewnątrz wodoodporne to się myli. Pieluchy do pływania w pierwszej kolejności mają zabezpieczyć wypłynięcie fekaliów z pieluchy do wody. Prawdopodobieństwo, że baby zrobi kupkę do wody jest jednak bardzo mały. Ciśnienie wody jest 10 razy silniejsze jak ciśnienie powietrza. Do tego poniżej 35°C u zdrowego dziecka reflex powstrzymania się jest silniejszy niż potrzeba załatwienia się do wody.

Woda dla niemowląt jest często w małych basenikach cieplejsza i przy wysokich temperaturach powietrza naturalnie może się nagrzać i automatycznie zwieracze u dziecka rozluźniają się. Należy zatem częściej zaglądać do pieluchy i w razie potrzeby ją wymienić.

Pieluchy wielorazowego użytku

Jeżeli pieluchy jednorazowe nie są wodoodporne, można więc użyć pieluchy do pływania wielorazowego użytku. Kosztują one wprawdzie więcej, ale już po kilku razach koszty są zwrócone. Szczególnie jak się spędza dłuższy czas nad wodą, kosztuje one około 8 do 15 Euro. Oszczędza się miejsca w bagażu i są one przyjazne środowisku. Większość modeli ma gumki na zakończeniach przy nóżkach i brzuszku.

 Jak wodoszczelne są takie pieluchy?

Jeżeli przeprowadzimy test wodoodporny na pieluchach jedno i wielorazowych, wlewając wodę do poszczególnych pieluch można stwierdzić, że w najlepszym przypadku pielucha pochłania około 40ml wody u innych wypływa ona z pieluchy zaraz po wlaniu. Czyli o pochłanianiu moczu nie można tu mówić.

Trochę lepiej wygląda sytuacja z pochłanianiem fekaliów. Prawie wszystkie pieluchy do kąpieli wyposażone w gumki przy nóżkach i brzuchu, pozostawiające trochę miejsca w środku na potrzebę powstrzymywały wszystko w pieluszce.

Należy jednak pamiętać, że pieluchy wielorazowego użytku schną nieco dłużej i warto mieć na zmianę przynajmniej jedną parę dodatkowo. Jeszcze jedno, niektóre zawierają już ochronę UV-50 przed słońcem!

Jedna uwaga do wpisu “Jakie pieluszki nadają się najlepiej do pływania?

  1. Pingback: Urlop z dzieckiem. Na co zwrócić szczególną uwagę.  | mamawie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s