Kooperacja Mamawie i Centrum Profilaktyki i Edukacji Spolecznej PARASOL – „Pokój Burrito”

img_6837

Drodzy Czytelnicy,

święta to czas rodzinny, czas, w którym szczególnie myślimy o biednych, bezdomnych, samotnych, a także o dzieciach. Dzieciach, które nie maja w domu tego, czego potrzebuje każde dziecko. Ale są pewne osoby które myślą o nich nie tylko w okresie świątecznym, ale cały rok, jak na przykład Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL (Krajowy Rejestr Sądowy Centrum :  KRS o0000214730)  które zorganizowało akcje Pokój Burrito.

Dzieci będą wdzięczne z każdą kwotę 🙂  Dla niektórych z nas, którzy mieszkają poza granicami kraju, 5, 8, 10 Euro czy Dolarów  jest niewielką sumą, ale jak ogromną dla innych!

Liczę na Wasze wsparcie polskich dzieci!

img_6836

pokoj

 

Więcej o akcji:

„Wtulić się w poduchę, odpocząć na chwilę od rzeczywistości – marzenie każdego. Szczególnie  dzieci. Dlatego rusza akcja PokójBurrito.pl Jest na krakowskim Kazimierzu takie miejsce, w którym towarzyszy się dzieciom w ich podróżowaniu po życiu. Tam każde dziecko, które tego potrzebuje, może przyjść, odpocząć od przytłaczającej rzeczywistości, zwłaszcza, jeśli codzienność ich nie oszczędza. Są takie momenty, kiedy ma się ochotę uciec, schować, wyciszyć, zapomnieć o wszystkich swoich kłopotach, owinąć jak w cieplutki naleśnik burrito… a dzieci uwielbiają owijać się w coś ciepłego i miłego w czasie odpoczynku. Dzieci współpracujące ze streetworkerami z Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL mają swoje miejsce, gdzie mogą przyjść i spędzić spokojnie czas. We własnym towarzystwie, przy grach i animacjach. Albo po prostu posiedzieć w cieple, obserwując deszcz za oknem. Adres Izaaka 5 to ich miejsce, które współtworzą. Chcemy im zrobić prezent – wyremontować jeden z pokoi, który ma służyć jako pokój do wypoczynku i relaksu. Ponieważ Centrum na Izaaka tworzą dzieci, dlatego poprosiliśmy je o zaplanowanie tego miejsca zgodnie z ich potrzebami – mówi Justyna z Parasola – chcemyprzesunąć drzwi, wyciszyć całe pomieszczenie, stworzyć strefę dziecka – z ciepłą wykładziną, poduchami, kocami. Dzieci potrzebują, by ktoś pochylił się nad ich problemami i wsparł w zmaganiach w dobrej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa. Czasu jest niewiele, bo chcemy zdążyć jeszcze przed okresem świątecznym. Dlatego uruchamiamy akcję PokojBurrito.pl. Grudzień to czas, w którym mamy potrzebę dzielenia się z innymi – dlatego prosimy o wsparcie naszej akcji na PokojBurrito.pl – dodaje Miłka – koordynatorka akcji. Oprócz Pokoju Burrito chcemy także uczynić bardziej przyjaznym małe podwórko wewnątrz kamienicy: zabudować śmietniki, kupić pergolę i stół, posadzić rośliny” Ten świat potrzebuje tylko odrobiny cudowności, którym dla tych dzieci może być właśnie Pokój Buritto. Akcję można wesprzeć na stronie  POKOJBURRITO.PL,   można też wpłacać na konto stowarzyszenia

29 1500 1487 1214 8005 1527 0000    tytułem Pokój Burrito”

 

img_6839

 

 

img_6840

 

2 uwagi do wpisu “Kooperacja Mamawie i Centrum Profilaktyki i Edukacji Spolecznej PARASOL – „Pokój Burrito”

  1. Pingback: Chodź opowiem Ci bajeczkę – 6 sposobów na ciekawą opowieść, i to nie tylko na dobranoc! | mamawie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s