Jak otworzyć własne przedszkole?

Witam wszystkich w Nowym 2017 Roku i życzę Wam, aby ten rok przyniósł Wam dużo radości i nowości, pomyślności i miłości, szczęścia i pociechy z Waszych dzieci! Cieszę się, że jesteście z nami, że czytacie mój blog, że z miesiąca na miesiąc przybywa czytelników ( obecnie mamawie.com czytany jest prawie 5 tysięcy miesięcznie ma całym świecie)

Dziękuję że jesteście, kochani Czytelnicy! Mam nadzieje ze i w tym roku nie zawiodę Was i tematy przeze mnie wybrane wzbudzą Wasze zainteresowanie 🙂 

Jedna z idei na nowy rok: Utworzenie własnego przedszkola?!

media-media-9136fba3-cd8f-43ca-9ca5-8714dc2546d7-normalized

Stuttgarter-zeitung.de

Ko chce utworzyć własne przedszkole potrzebuje odwagi i energii. Ale te starania, jak będą dobrze przeprowadzone, na pewno się opłacą. Jak to zrobić opisuje w poniższym artykule.

Miejsce w żłobku i przedszkolu

żłobek czy przedszkole jako model biznesu jest obecnie bardzo dobrym pomysłem. W Niemczech brakuje miejsc zarówno w żłobkach jak i przedszkolach, już kobiety ciężarne meldują swoje nienarodzone dzieci aby otrzymać miejsce za kilka lat. Mój syn jest już większy, ale od kiedy pamiętam problem z miejscem w niemieckim przedszkolu był, jest i będzie. Należy tu przypomnieć, że w Niemczech należy się miejsce dzieciom dopiero od 3 roku życia. Jeżeli mama chce jak najszybciej pracować zawodowo, to musi starać się o miejsce, jeszcze przed narodzeniem dziecka. Jeżeli nie ma zapewnionej opieki nad dzieckiem nie może wrócić do pracy. Młode pary wiedzą o tym i chęć posiadania potomstwa mimo że jest ogromne, to wpływa na bardzo przemyślane planowanie rodziny. Według niektórych źródeł, tylko co 3 dziecko znajduje wymaganą i pasującą opiekę.

 Zostać opiekunką do dzieci

Jeżeli lubi się dzieci i ktoś chce się nauczyć czegoś nowego, to może właśnie zostanie opiekunką dla dzieci jest idealnym zadaniem? Szczególnie w miejscach, dzielnicach gdzie brakuje przedszkoli. Niektórzy rodzice pracują na zmiany i przedszkola nie są tak wcześnie lub tak późno otwarte. Może nawet koncept w okolicznych placówkach się nie podoba, za dużo dzieci, za mało opiekunek itd. Należy zorientować się jaka jest sytuacja w danej okolicy i podjąć trafną decyzję. Trzeba przyznać, że utworzenie własnego przedszkola to ogromny projekt i wymaga dużo cierpliwości, od urzędów, pozwoleń na działalność aż do otrzymania zaufania rodziców, którzy przyprowadzą do nas swoje pociechy.

O powodzeniu decyduje koncept danego przedszkola

Czy to jest przedszkole leśne czy Montesorri, należy mieć już przed pójściem do urzędu pewne wyobrażenie jakie przedszkole to będzie, a pomysłów jest wiele: muzyczne, sportowe, językowe itd. Dlatego ważne jest aby znaleźć pewna lukę w naszej okolicy gdzie chcemy z naszym projektem wystartować.  Na powodzenie naszego projektu ogromną rolę ma również organizacja. Należy przemyśleć skąd wziąć pieniądze na początku na sfinansowanie naszego projektu. Ma to być przedszkole przy jakimś większym zakładzie, można poprosić dany zakład o dofinansowanie. 

Najważniejsze zasady:

– Wykfalifikowany personel

– Ile metrów przypada na dane dziecko

– Plac zabaw, czyli teren dla przedszkolaków

– Podział pomieszczeń, w zależności od wieku, lub tematycznie

– Jasność w pomieszczeniach

– Ogrzewanie pomieszczeń

– Suchość i czystość

– Bezpieczeństwo

Nie jest na pewno proste znalezienie odpowiedniego objektu na przedszkole czy żłobek, właściciela który zaakceptuje nasze zmiany w budynku, sąsiadów którzy nie maja problemu z hałasem, możliwością zaparkowania samochodu aby odprowadzić dziecko do przedszkola. To wszystko za przyzwoitą cenę.

Jeżeli ktoś oczywiście nie da się odstraszyć tym wszystkim zadaniom, to już ma połowę sukcesu. Następny krok to ich realizacja. Może warto poszukać firm czy osób które chętnie pomagają start-up-om? Emerytowani managerowie, czy doradcy finansowi albo i księgowe to może jedna z idei aby łatwiej było wystartować.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s