KOOPERACJA MAMAWIE I Fundacja Wemenders

Bardzo się cieszę na kolejną kooperację, tym razem z Fundacją Wemenders, która promuje książkę poruszającą bardzo ważny temat- depresji poporodowej.

Jest to temat który może nie dotyczy każdej mamy, ale dla tych mam, których on dotyczy, mamy parę ważnych porad. Ważne jest, aby kobieta po urodzeniu dziecka nie czuła się pozostawiona sama sobie. Dlatego jeszcze raz do wszystkich mam! Nie jestescie same z Waszymi problemami! Znajdźcie tylko trochę siły, aby poszukać pomocy.

 

19727145_1737069366308112_1692270654_o

Fundacja Wemenders, którą reprezentuję, od ponad 11 lat pomaga osobom cierpiącym z powodu depresji, ich bliskim, rodzinom i pracodawcom. W czerwcu nasza fundacja wydała kolejny poradnik. ”DZIECKO, MATKA I DEPRESJA. Poradnik dla bliskich i partnerów kobiet z depresją poporodową” to pierwszy poradnik, który obejmuje wszystkie aspekty depresji poporodowej– medyczne, psychologiczne, prawne, administracyjne, osobiste. Ufamy, że jako jedyny taki poradnik na rynku książka znajdzie się wśród najbardziej poszukiwanych.

Poradnik został opracowany przez Joannę Kolendę* oraz Manuelę Serafin*. Dr Maja Polikowska Herman* oraz mec. Paulina Sibilska* konsultowały merytorycznie w dziedzinie psychiatrii i prawa.

———————————————————————————————————————————–

 *Opracowanie:

Joanna Kolenda – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Fundator i prezes działającej od 2006 roku Fundacji Wemenders W zakresie działań fundacji opiekun projektów i programów edukacyjnych, autorka lub współautorka wielu artykułów na temat depresji, autorka i wydawca testu na depresję, koordynatorka działań komunikacyjnych i wolontaryjnych. Pomysłodawca, współautor serii wydawniczej „Depresja to słowo”. Współtwórca kanałów w mediach społecznościowych, portalu wemenders.com oraz isthis.org. Na co dzień aktywnie pomagająca wszystkim tym, którzy zgłaszają się do Fundacji po pomoc. Ścieżka zawodowa prowadziła ją od psychologa klinicznego w szpitalu psychiatrycznym, poprzez trenera wewnętrznego w międzynarodowym koncernie, trenera, asesora, konsultanta i kierownika projektów w firmie doradczej, aż po dyrektora pionu biznesowego w korporacji, wykładowcę studiów podyplomowych i współpracownika redakcyjnego. Od 2010 roku prezes firmy konsultingowej Testineo, od 2013 szefowa Instytutu Diagnozy.  Niezależnie od działalności biznesowej, miłość do psychiatrii towarzyszy jej przez całe zawodowe życie J

Manuela Serafin – pisarka, copywriterka, freelancerka, ukończyła Roczny Staż Psychoterapeutyczny Gestalt, 8-tygodniowy Kurs Mindfulness oraz liczne warsztaty rozwoju osobistego i duchowego. Jej pasją jest poznawanie siebie oraz głęboki kontakt z innymi ludźmi, adeptka Tantry, pasjonatka tańca i pracy z ciałem. Tworzenie za pomocą słów od zawsze było dla niej formą terapii, możliwością głębszego zrozumienia świata oraz swobodnej ekspresji, która mogła pomagać w tworzeniu bliskości lub też utrudniać kontakt z drugim człowiekiem. Temat depresji dotyczy ją osobiście, bowiem jako nastolatka przeżyła epizod depresyjny, który ogromnie zmienił jej spojrzenie na życie. Obecnie odkrywa życie podróżując i oddając się temu, co przynosi każda chwila.

Konsultacja merytoryczna:

Maja Polikowska-Herman – psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej,  vice prezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielka  Amici Instytut, dyrektor medyczny Amici-Sztuka Terapii.  Prowadzi fanpage na facebooku: Sztuka Terapii-Amici Edukacja, na którym porusza głównie zagadnienia z obszaru jej zainteresowań zawodowych, czyli zaburzeń cywilizacyjnych takich jak, problemy psychiczne związane z niepłodnością, depresja, wypalenie, trudności w relacjach, mobbing. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na to jak dużym problemem są zaburzenia emocji związane z niepłodnością, płodnością oraz macierzyństwem.

Paulina Sibilska – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od 2011 roku wykonuje zawód w ramach własnej kancelarii prawnej świadcząc pomoc prawną dla osób fizycznych i osób prawnych w zakresie prawa pracy, cywilnego, rodzinnego i handlowego. Brała udział w akcjach udzielania pomocy prawnej pro bono organizowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Od 2016 r. członek Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Projekt graficzny serii:

Kamil Rekosz– absolwent wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiował malarstwo pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wachowiaka, student pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza oraz pracowni projektowania plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Pasjonuje się szeroko pojętym projektowaniem i komunikowaniem graficznym, typografią oraz sztuką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s